Amazon Kindle, Amazon reklamları, Amazon Yazar Merkezi, Kitap Anatomisi, Kitap hazırlama, Uluslararası yayın

Kitap açıklamaları yazmanın basit ilkeleri

Açıklama Kitabı Yazmanın Basit İlkeleri

 

Description veya kitap özeti, kitap okuyucularını işinizi seçmeye ikna etmek için kullanılan bir araçtır. Hepimizin bildiği gibi kitap satın alma süreci öyle bir şekilde gerçekleşir ki Amazon kullanıcısı ilk olarak Amazon arama çubuğuna istediği kelimeleri yazarak aramaya başlar. Yol haritası yazısında bahsettiğimiz anahtar kelimeleri seçme ve analiz etme felsefesi budur. Ardından Amazon, ekrandaki arama çubuğuna yazılan anahtar kelimelerle ilgili kitapların bir listesini görüntüler. Tabii ki, kitapların bu sayfada görüntülenme sırası birkaç faktöre bağlıdır. Reklam yapmak veya doğru anahtar kelimeleri seçmek, kategorileri belirlemek ve diğer şeyler gibi. Şimdi bir veya daha fazla kitabı seçme ve inceleme sırası kitap alıcısında.

Kitap alıcısının listedeki öğelerden birini seçmesini sağlayan ipuçları: kitabın başlığı ve alt başlığı (Başlık ve Altyazı), kapak tasarımı, kitabın yorum ve yıldız sayısı, okuyucu yorumları vb. Son olarak müşteri istediği kitaba tıklar ve kitabı daha detaylı incelemeye başlar. Bu, kitabın veya Açıklamanın kısa açıklamasının, alıcının nihai kararında en önemli rolü oynayabileceği yerdir. Tabii ki, İçeriden Bak özelliği ve Yazar Merkezi sayfa tarama da kitap alıcısı tarafından kullanılabilir.

Ancak, zorlayıcı bir açıklama nasıl yazılır? Kurgu ve kurgu olmayan kitaplar arasında ayrım yapmalı mıyız? Bu tür bir yazı ne kadar uzun olmalıdır? Ve bunun gibi sorular.

İlk önemli nokta, açıklama metninin akılda kalıcı olması gerektiğidir. Bu, müşteri daha fazla araştırma yapmak isterse gelecekte bunun bazı bölümlerini hatırlayabilecekleri anlamına gelir. Bu nedenle okuyucunun zihninde kalıcı bir etki bırakabilmesi için bu metinde tam olarak ihtiyacı hedef alan noktalara işaret etmek gerekir. Elbette bu popüler bir kitap yazmanın temel dayanaklarından biridir.

Bir sonraki nokta, alıcının duygularını uyandırmaktır. Şimdi kitabınız bir polisiye roman olmak istiyor ya da başarı hakkında yazdınız. Her iki durumda da açıklama metnini okuyucunun duygularını harekete geçirecek şekilde hazırlamalısınız. Çünkü kitap okuyucuları kendilerini yazma dünyasına kaptırmayı veya kitabınızı okuyarak istenen sonuca ulaşma umudunu elde etmeyi severler.

Üçüncüsü, okuyucuyu kitabı okumaya devam etmeye ikna etmektir. Bu önemli ve temel nokta, alıcının ihtiyaçlarının fark edilmesi ve kitap içeriğinin doğru bir şekilde bölümlenmesi ile gerçekleşecektir. Bu, okuyucunun hem genel bir bakış sunabileceği hem de sorularına ve ihtiyaçlarına cevap bulabileceği anlamına gelir. Çoğu kitap yazarının karşılaştığı cazibe, kitabın tüm noktalarını bu bölüme dahil etmek ve okuyucuya bu kitabın zengin ve ayrıntılı bir içeriğe sahip olduğu mesajını iletmek istemeleridir. Bu eylemin izleyicileriniz üzerinde olumsuz ve sıkıcı bir etkisi olacaktır.

Ve son olarak, ama en az değil, başlık bu makaleyi okumanıza neden oldu, kitap alıcısının kitap açıklamanıza veya bu metindeki en önemli kitap adlarından bazılarına genel bir bakış elde etmesine yardımcı olabilirsiniz. . Aşırıya kaçmamayı unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.