1. Kitabımın basımı ve satışının garantisi var mı?

Amazon, dünyanın en büyük ve en popüler kitapçısıdır. Taahhüdümüz, kitaplarınızın dünyanın farklı ülkelerinde maksimum satışını elde etmek için standart analiz araçlarını, Amazon uluslararası reklam kampanyalarını, kitap satışlarını artırmak için en iyi teknikleri ve diğer birçok farklı hizmeti kullanmaktır. Bu nedenle, kitabınızı satmanın ana garantisi, kitap içeriğinizin kalitesidir; bu, Amazon'da kitap satış tekniklerinin kullanılmasıyla birlikte kesin bir başarı olacaktır.

2. Kitabım hangi ülkelerde yayınlanıyor?

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Birleşik Krallık, Hindistan, Japonya, Avustralya, Brezilya ve Meksika, şirketin dünya çapındaki ana üsleridir; bu, Birleşik Devletler tarafından yaptırım uygulanan Ülkeler dışındaki tüm ülkeler anlamına gelir. Devletler kitabınıza herhangi bir sayıda erişebilir.

3. Türkçe mi yoksa tercüme edilmiş mi?

Elbette Türkçe kitap yayınlamak biz Türkler için ayrı bir önem taşımaktadır. Ancak daha az ziyaretçisi ve alıcısı olacak. Amazon, çalışmalarınızı dünyanın tüm yaşayan dillerinde yayınlamanıza olanak tanır.

4. Kitabım kaç adet basılacak ve basım maliyetini nasıl hesaplayabilirim?

Amazon'da yayınlanan kitapların sayısı sınırsızdır ve dünyanın herhangi bir ülkesinden kitabınızı sipariş eden herhangi bir sayıda ve herhangi bir ülkeden, en kısa sürede ve en iyi kalitede Amazon tarafından basılacak ve teslim alınacaktır. Önemli olan kitap basmak ve dünyanın farklı ülkelerine göndermek için Amazon'a herhangi bir para ödememenizdir.

5. Telif hakkım ne kadar ve kitabımın fiyatını dolar olarak nasıl belirlerim?

Telif hakkınız kitabınızın fiyatının %35 ila %70'i arasındadır ve en iyi fiyatı ve en yüksek telif hakkı yüzdesini belirlemek için Amazon Danışmanlarının hizmetlerini kullanabilirsiniz

6. Kitabımın dünya çapında yayınlanması ne kadar sürer?

Kitabınızın içeriğini çevirmek için gereken sürenin yanı sıra, çalışmalarınız dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarında 15 iş gününe kadar yayınlanacaktır

7. Telif hakkı nedir ve bana faydaları nelerdir?

Telif hakkı, hem eserinizin dünyanın farklı ülkelerinde intihal yapılmasını engelleyen hem de eserinizin sahipliğini kanıtlayan uluslararası kabul görmüş bir belgedir.

8. Amazon'da kitap yayınlamak ücretsizdir. Peki ne ödemeliyim?

Amazon'da kitap satmak için ödenecek masraflar şunları içerir: bir telif hakkı belgesi almak, kapak tasarımı, iç sayfa tasarımı, kitap standardizasyonu, Amazon Kindle ve basılı sürümleri hazırlamak, Kindle hesabı oluşturmak, dünyanın dört bir yanındaki büyük Amazon merkezlerine yüklemek ve daha fazlası.