İkinci aşama: Uluslararası yayın

 

Bu noktada, kitabınızı Amazon'un dünyanın dört bir yanındaki başlıca konumlarına yüklemeye hazırsınız. Bu adımı yapmak için aşağıdakilere sahip olmanız gerekir:

Kapak, arka kapak ve Sırt dahil kitap kapağı tasarımının PDF dosyası veya Ciltsiz ve Ciltli baskı sürümleri için kabul edilebilir kalitede aynı kitap tornalama.

*Kindle sürümü için kapak görüntüsünün JPEG görüntüsü.

*Kitabın farklı bölümlerinin sırasına göre kitabın iç sayfalarının PDF dosyası.

*Kindle sürümü KPF dosyası.

*Kayıt koduyla birlikte orijinal telif hakkı belgesi ve yayınlayan merkezden istenebilir.

*Kitap yükleme bilgisine dahil edilecek 7 anahtar kelime.

*Kitabın kategorisini belirlemek için en az bir ve en fazla 7 Kategori satırı.

*Kindle ve basılı sürümlerin ABD doları cinsinden fiyatı

*Gösterge tablosuna ve çeşitli kitap görüntüleme ve satış raporlarına erişim için tam Amazon KDP hesabı

Bir kitabın fiyatını belirlemek için, kitabın satışından elde edilen karın Amazon ile yazar arasında nasıl bölündüğüne dikkat etmelisiniz, böylece Royalty'den veya kitabın telif haklarından en fazla karı elde edebilirsiniz. Bu yüzdeler şunları içerir: Yayınlanan versiyonun türüne ve kitabın fiyatına bağlı olarak değişen yüzde 30, 40, 60 ve 70.

Amazon hesabı oluşturmak için Amazon onaylı bir telefon numarasına, posta kodlu bir adrese, EFT özellikli banka bilgilerine ve vergi formu doldurmaya ihtiyacınız var.

Tüm bu öğeleri hazırladıktan sonra, kitabı Amazon'un dünyadaki tüm konumlarına yüklemenin zamanı geldi. Bu merkezler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Hindistan, Japonya, Avustralya, Meksika ve Brezilya bulunmaktadır. Kitap dosyalarınız bu merkezlerde elektronik ve basılı kopya olarak mevcuttur ve kitap okuyucuları basılı kopya için en yakın Amazon'a giderek kitaplarını sipariş edebilir.

Daha önce açıklandığı gibi, kitabın basım maliyeti ve posta ücreti, kitabı Amazon tarafından satın alan alıcıya aittir. Bu nedenle dünyanın herhangi bir yerinde kitabı basıp alıcının adresine göndermek için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Bookshelf hesabınızı Amazon KDP'ye yüklemeye başlamak için atabileceğiniz üç temel adım vardır. İlk adımda, kitabın adı ve alt başlığı, yazar adı ve kitaba katkıda bulunan diğer kişiler, açıklama metni, anahtar kelimeler, kategoriler, kitap telif durumu ve yaş grubu gibi kitap detaylarını kaydetmeniz gerekir.

İkinci adımda, kitabın boyutunu, kağıt türünü ve Bleed durumunu (basılı sürüm için), ardından kitabın dahili sayfa dosyasını (PDF / KPF) ve kitap kapak dosyasını (PDF / JPEG) belirtmelisiniz. ) istediğiniz kopya türüne bağlı olarak.İç boyutların ve sayfaların doğru olduğundan emin olmak için kitap Önizleme'yi yayınlayacak, yükleyecek ve kontrol edeceksiniz.

Üçüncü adımda, elektronik versiyonu için KU veya Kindle Unlimited kitabına abone olmaya karar verin ve ardından kitabın fiyatını ABD doları olarak ayarlayın. Bu aşamada kitabın her bir cildinin satış payınızı görebilir ve doğru fiyatı seçmek için doğru kararı verebilirsiniz.

Son olarak, kitabınız Bookshelf'te incelendi ve Amazon'un nihai onayını beklemeniz gerekecek. Tüm yükleme gereksinimleri doğruysa, bu adım sonunda 72 saate kadar sürer. Bundan sonra kitabınız Canlı olur ve kitabınızın satırında verilen tüm bağlantılara erişebilirsiniz.

Önemli Not: Kitap yayınlandıktan sonra tamamlanması daha uzun sürer. Örneğin: kitabınızın özel sayfasında bir açıklama görüntülemek, kitabın ilk sayfalarına göz atmak için İçeriye Bak özelliğini etkinleştirmek, vb., programı Amazon tarafından e-postanıza gönderilecek.

Bu aşamada gerekirse kitabınızın kapağını, içeriğini ve diğer bilgilerini düzenlemenize izin verilir.Elbette basılı versiyon hakkında Değiştire-bilmeyeceğiniz tek şey kitabın başlığı ve alt başlığı, yazarın adı ve basılı kitabın seçilen boyutlarıdır.

Şimdiye kadar, kitabınız tüm Amazon mağazalarına düzgün bir şekilde yüklendi ve dünyanın tüm ülkelerindeki tüm kitap okuyucuları tarafından satın alınmaya hazır. Ancak mesele şu ki, çoğu durumda kitaplarını Amazon'da ilk kez yayınlayan yazarlar Amazon reklam kampanyalarını kullanmak zorunda kalacaklar. Çünkü Amazon'daki kitap alıcıları ve meraklıları hala sizi tanımıyor ve daha da önemlisi kitabınız yayınlanmadan önce birçok yazar piyasaya girdi. Bu nedenle Amazon, kitabınızı kitap türünüzle ilgilenen izleyicilere ve alışveriş yapanlara göstermenize yardımcı olmak için reklam stratejilerini kullanır.